Pasożyty - lamblie, owsiki, gronkowiec
Toksyny wokół nas
Toksyny w żywności
Bakterie (gronkowiec, E.coli)
Wirusy
Przywry - najgorsze pasożyty
Glisty
Lamblie
Owsiki
Start arrow Pasożyty i toksyny arrow Bakterie (gronkowiec, E.coli)

Bakterie (gronkowiec, E.coli)


Bakterie sa to najczęściej spotykane organizmy jednokomórkowe o prostej budowie, bez jądra komorkowego.
Bakterie rozmnażają się przez podział. Wielkość bakterii waha się od ułamków mikrona do kilkudziesięciu.
  • Ich kształt jest różny: kulisty (ziarniaki), wydłużony (pałeczki, laseczki), spiralne (przecinkowce, śrubowce, krętki), nitkowaty, rozgałęziony (promieniowce). Bakterie łączą się w charakterystyczne układy: niereguralne (gronkowce), po dwie (dwoinki), łańcuszki (paciorkowce), pakiety (pakitowce).
Bakterie są najczęściej organizmami cudzożywnymi, wymagają one do życia gotowych związków organicznych czerpanych albo wprost z innych organizmów (są wtedy pasożytami) lub z resztek obumarłych organizmów ( wówczas są to saprofity). Znaczenie bakterii w przyrodzie jest ogromne, rozkładając resztki martwych organizmów są jedynym z głównych ogniw obiegu materii w przyrodzie. Wielką rolę odgrywają bakterie też w życiu i gospodarce człowieka. Liczne bakterie są jednak pożyteczne. Organizmy te są wykorzystywane przez człowieka np. do: produkcji octu i różnych kiszonek.
  • Liczne gatunki bakterii wywołują groźne choroby np.. Są one jedną z głównych przyczyn psucia się żywności, powodują także duże straty w rolnictwie: niszczą rośliny uprawne i zwierzęta hodowlane.
Bakterie mają na swej powierzchni antygeny, podczas gdy wnikają do ciała wywołują reakcję układu obronnego. Układ ten rozpoznaje antygeny i uznaje je za elementy obce. W odpowiedzi organizm produkuje substancje chemiczne zwane przeciwciałami. Wiąż się one z obcymi organizmami i unieszkodliwiają je.
Wnikają do organizmu przez błony śluzowe i przez skórę. Mogą dostać się do krwiobiegu i rozprzestrzeniać, doprowadzając do wielu wtórnych zakażeń różnych narządów i organów docelowych.
W leczeniu zakażeń gronkowcem, paciorkowcem, bakteriami E.coli stosujemy ziołowy preparat ParaProteX .
W leczeniu infekcji bakteryjnych zagrażających życiu, stosowane są antybiotyki.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Produkty występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2019 Grzybica | Kuracja oczyszczająca z grzybicy | Paraprotex na grzybice | Pasożyty, grzybica, candida